آب قلم یا Bone Broth یکی از بهترین غذاهای مغذی در رژیم کتوژنیک یا فستینگ هست

اخطار: اگر از چربی وحشت دارید این غذا مثل فیلم وحشتناکه براتون.

البته امیدوارم بعد از دنبال کردن پستهای ما دیگه چنین ترس بی موردی نداشته باشید، هرچند به عنوان یک غذای پرکالری، باید مراقب باشید زیاد میل نکنید.

مواد لازم:

سه کیلو استخوان مغز دار

یک عدد پیاز درشت

نمک، فلفل، زردچوبه و … ادویه های ضد التهاب رو که یادتونه، هر کدوم رو دوست دارید با گشاده دستی استفاده کنید.

اول برای اینکه بوی استخوانها گرفته بشه توی فر دویست درجه سانتیگراد به مدت پانزده دقیقه بذارید بمونن، طلایی که شدن بیارید بیرون وهمراه یه پیاز گنده بریزید توی قابلمه ، انواع ادویه مورد علاقه رو اضافه کنید و تا بالای قابلمه رو از آب پرکنید.

بذارید با درجه زیاد جوش بیاد، چند تا جوش که خورد کف روی ظرف رو جدا کنید و بریزید دور، این چیز بدی نیست ولی اگر جداش نکنید رنگشو خراب می کنه. بعدش درجه حرارت رو کم کنید و بین دوازده تا بیست و چهار ساعت تمام با درجه بسیار کم بجوشونید. بعدش صاف کنید و بذارید یخچال تا ببنده، نهایتا هم بسته بندی و فریز.

پ.ن یکم: این خوراکی مقوی سرشار از انواع املاحه، برای اینکه بهترش کنید می تونید مثل ما توی قابلمه چدنی تهیه کنید.

پ.ن دوم: غضروفها و گوشتهایی که جدا می کنید کاملا قابل خوردن و پر از کلاژن و مواد مفیده. بخاطر پخت طولانی خوش آب و رنگ نیست ولی لذیذ و مقویه. کوچولوی یکساله من عاشقشونه. هر موقع درست می کنم دل سیری از غذا در میاره.

پ.ن سوم: این غذا یکی از بهترینها برای کسایی که سبک تغذیه کیتو یا فستینگ رو دنبال می کنند و نگران تامین املاح بدنشون هستند.

در پیج اینستاگرام فیت و سالم و در قسمت IGTV ویدوئوی این رسپی رو ببینید.